Projekty płyt CD - Grafika

Grafiki zajmuje się projektami okładek do płyt CD

Projekt poligrafii płyt CD

W skład projektu graficznego wchodziło opracowanie książeczki (booklet) z tekstami trójęzycznymi (polski, angilski i łacina), nadruk na krążek płyty wkładka na tył pudełka (inlay) zawierający spis utworówi inne informacje o płycie i jej wydawcy.

Kaspar Förster jr.
Mistrzowie i uczeń

okładka płyty Forster

Fryderyki 2009

Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki w ktegorii
Album Roku Muzyka Dawna i Barokowa

O płycie pisano:

Il Tempo - „Kaspar Förster jr.- Mistrzowie i uczeń”

Na początku listopada ukaże się płyta "Kaspar Förster jr.- Mistrzowie i uczeń". Materiał nagrany została przez jeden z najlepszych polskich zespołów muzyki dawnej „Il Tempo” pod kierownictwem Agaty Sapiechy wspólnie z zaproszonymi śpiewakami.

muzyka.onet.pl

Kaspar Forster Jr./ Mistrzowie i uczeń/ Masters and Pupil

Album, na którym znalazły się utwory Giacomo Carissimiego, Marco Scacchiego i ich ucznia Kaspara Forstera juniora, powstał po ośmiu latach od momentu nagrania. Na szczęście ta - prawie - dekada nie miała negatywnego wpływu na jakość i poziom zaprezentowanej muzyki.

audio.com.pl

Brzmienie baroku

Album pokazuje twórczość Förstera na tle wybranych przykładów kompozycji jego nauczycieli. Byli nimi Giacomo Carissimi - najsłynniejszy muzyk swoich czasów, autor wzorcowych kantat i oratoriów oraz urodzony w Rzymie Marco Scacchi. Ten kapelmistrz na dworze króla Władysława IV i Jana Kazimierza jako jeden z pierwszych próbował zaszczepić Polakom miłość do opery.
Utwory XVII-wiecznych mistrzów wykonuje jeden z najlepszych polskich zespołów muzyki dawnej "Il Tempo", od 18 lat kierowany jest przez Agatę Sapiechę, specjalizującą się w grze na skrzypcach barokowych.

dziennik.pl

Kaspar Förster jr - Mistrzowie i uczeń

...to unikatowa płyta z muzyką dawną. Materiał nagrany została przez jeden z najlepszych polskich zespołów muzyki dawnej „Il Tempo” pod kierownictwem Agaty Sapiechy wspólnie z zaproszonymi śpiewakami. Wśród solistów znaleźli się: Olga Pasiecznik, Marta Boberska, Kai Wessel i Dirk Snellings. Płyta wydana przez Polskie Radio zawiera utwory instrumentalne oraz wokalno- instrumentalne, wykonywane na dawnych instrumentach, zgodnie z kanonami epoki, w której powstały.

polskieradio.pl

Polskie Radio Wydaje Muzykę Dawną

Płyta wydana przez Polskie Radio zawiera utwory instrumentalne oraz wokalno- instrumentalne, wykonywane na dawnych instrumentach, zgodnie z kanonami epoki, w której powstały. Na płycie znajdują się wybrane utwory Kaspara Förstera (1616-1673)- muzyka urodzonego w Gdańsku, który studiował w Italii oraz na dworze królów Polski. Pracował także przez kilkanaście lat jako kapelmistrz na dworze duńskim. Album pokazuje twórczość Kaspara Förstera na tle wybranych przykładów kompozycji jego nauczycieli.

cgm.pl

wnętrze wydanej płyty

projekt graficznypłyta w środku >>>

jeszcze więcej projektów okładek płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail