Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

Kalisz

1
Kalisz koło dworca

Na Kalisz to z początku byłem zły, żeby pójść sobie z dworca do miasta to po drodze trzeba pokonać niski bo niski ale murek. Dziesiątki ludzi z walizami dziennie przechodzą przez jakiś idiotyczny murek, brudny i poszczerbiony.

2
FotograF Tadeusz Kuczyński

I ja tam byłem, na dowód zdjęcie w lustrzanej szybie. Potem idzie się przez mało ciekawe miasto. Jako że to przed wyborami to da się zauważyć, że do władz miejscowi pchają się dużo bardziej, niż gdzie indziej. W Kaliszu widziałem najwięcej plakatów i wiszących i obszarpanych przez konkurencję.

3
Kalisz Stare Miasto
4
Kalisz

Trzeba jednak pójść na Stare Miasto, tu mieszkaniec Warszawy może popaść w kompleksy. Oto dużo mniejszy od Warszawy Kalisz ma Starówkę ani mniejszą, ani mniej okazałą, a pewnie można spotkać i takich co zdecydowanie przekładaj kaliską nad warszawską.

5
Kalisz teatr

Tego się mimo wszystko nie spodziewał, ale to chyba po to pojechałem żeby doznać tych kilku zdziwień.

6
Kalisz Starówka nocą

W Kaliszu owszem nocowałem, ale się nie wyspałem. Hotel u Bogdana nie posiada ścian zbyt głuszących dźwięki. Za ścianą jakaś para wciąż się kłóciła, bądźmy sprawiedliwi, facet odzywał się rzadko i spokojnie, natomiast jego partnerka była wymowności niesłychanej i o dużej sile emisji dźwięku. Wierzcie czy nie, ale wyszło, że pracuje w maglu, no to wiele mi wyjaśniło. Wydzwaniali do swoich znajomych, by ci przyszli z odwiedzinami tu do hotelu, ja łeb pod poduszkę i ze zgrozą myślałem o owych odwiedzinach. A jednak, gdy tamta para przyszła to wspólna rozmowa okazała się być cichsza od kłótni i na chwilę udało mi się zasnąć.

7
Poranek w Kaliszu
8
ranek gdzieś w Polsce

Jednak wizyta była, bardzo długa i znów się rozbudziłem. Pan sąsiad poprosił tą drugą panią, że ma do niej słówko na osobności. Wyszli na korytarz na rozmowę i przyszli dokładnie pod moje drzwi. Wyszło mi na to, że ściany jednak coś głuszą i nie wszystkie słowa rozumiałem, teraz tylko przez drzwi słyszałem ostrzej. Panu chodziło o to że zaczął podrywać koleżankę tej pani i chciał wysondować jakie ma szanse. Jakoś jednak nieskładnie sformułował swoje pytanie, a że jednocześnie do tej pani zwracał się per Misiu, to ta pani wpierw myślała, że on do niej kieruje swe uczucia. W każdym razie zrozumiałem, że awantury i fochy pierwszej pani miały swoje głębokie uzasadnienie. Gdy już wszyscy zaczęli się żegnać aż chciałem wylecieć i tez ich ucałować, licząc na spokojny już teraz sen. Na chwilę się zdrzemnąłem i owszem, ale właśnie zaczęli ściągać z miasta następni moi sąsiedzi.

9
tory kolejowe we mgle i pociąg

Dobranoc Państwu, idę odespać.

To nie koniec

Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

O innych moich podróżach, po świecie możesz poczytać tu >>>GRAFIK tworze.com

OSTATNIO DODANE

IKONA PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH

Strona internetowa Say Nanny

dekoracyjne malarstwo ścienne

Malarstwo dekoracyjne

2023 PDF

portfolio roczne z 2023

Płyta DDeep In Time zespołu Piglets DDeep Forest

Płyta DDeep In Time

grafik rysuje kolorowanki

Kolorowanki na zamówienie

rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy

jak posługiwać się prowadnicami w programie graficznym Corel Draw

Prowadnice w programie Corel Draw

t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtówKomentarze

kuba    2012-03-25 21:43
1
Komentarz: Pewnie pan musiał przejść przez murek z dworca bo szedł pan na \"skróty\". Nie dziwię się bo czasem można nie wypatrzeć chodnika, który znajduje się kilkanaście metrów dalej. Co do pierwszego zdjęcia to całkiem ładna kamienica się na nim znajduje. Niestety od wielu lat opuszczona i popadająca w ruinę.
as    2011-08-30 16:13
6
Pechowo pan trafił z tym hotelem. Nie wiem czy ktoś polecał czy nie ale to miejsce nigdy nie miało dobrej reputacji a spotkać tam można znacznie gorsze rzeczy niż kłócącą się parkę. Zdjęcia fajne sam pomysł również pozdrawiam i dziękuję. Wielu kaliszan zapomina w jak fajnym miejscu przyszło im żyć.
minetton    2011-02-13 22:59
?
Witam dosyc ciekawe zdjecia jestem z kalisza wiec musze powiedziec szczerze ze mozna by bylo dodac kila fotek troche lepszych a hotel u Bogdana znam (stary blok z 1974)pozdrawiam i zapraszam jeszcze raz do naszego miasta
Arczi    06/09/10 08:35:00
6
Fajna opowieść, jestem z Kalisza, miasto znam, dlatego najbardziej rozbawił mnie fragment dotyczący nocy spędzonej w hotelu u Bogdana (\"trafiłeś najlepiej jak mogłeś\").
darunia "aa"    2009-10-05 14:08:05
Ładna okolica chciałabym tam być
*

Copyright © 2006--2024 tworze.com strona utworzona maj 2006 zmieniona marzec 2009