Grafik komputerowy - zabawy i kreacje

Pomysły i zabawy graficzne

Ta strona pokazuje to co czasem robię poza zadaniem głównym, czyli zarabianiu na chleb zajmując się projektami graficznymi reklam, druków firmowych, okładek do książek i CD-ROM_ów, czy projektowaniem stron internetowych. Czasem potrzebuję coś sprawdzić, czegoś się nauczyć, a do tego droga jest przez realizację takich zabaw graficznych. Chciałbym tu pokazać kilka z nich.

Kolorowanki

Rysuję kolorowanki na zamówienie. Niektóre kolorowanki udostepniam do pobrania i zabawy z dziećmi . zajrzyj na stronę kolorowankową.


CorelDraw porady

CorelDraw to mój ulubiony program, dzielę się uwagami na jego temat.

Moje średniowieczne miasto

Próbuję zbudować sobie graficznie, średniowieczne miasto, jako grafikę płaską i 3D.

Grafika 3D

Grafika 3D jest osobną dziedziną twórczości graficznej. Nie jest to moja dziedzina, bardziej skupiam się na grafice 2D. Jednak używanie programów 3D, ma w sobie jakąś magię, która wciąga, bo oto tworzysz jakieś na ekranie światy, przestrzenie. Ta magia wsiągnęła i mnie i próbowałem używać takich programów jak Blender, 3D MAX, Maya, Vue d'Esprit. Współpracowałem też przy tworzeniu całkiem nowego programu 3D wyspecjalizowanego do układania klocków dla firmy Cobi - Konstruktor.

Graficzne ZOO

W czasie wykonywania projektów graficznych często rysuje zwierzęta, chcę się podzielic moja kolekcją

Garaż graficzny czyli rysunki pojazdów

Zebrałem tu rysunki pojazdów które wykonywałem przy okazji różnych prac plastycznych

Andrzejki - plakaty na bal Andrzejkowy

Prezent dla Andrzejów - do pobrania i wydrukowania plakaty na wieczorek Andrzejkowy i andrzejkowe tapety na telefon.

Rozmowa z Sonią

Sonia Delaunay (1885 - 1979) pochodząca z Ukrainy, a zmarła we Francji artystka, wraz z mężem Robertem Delaunay stworzyli fundament twórczości określanej jako Orphism.

Takiej rozmowy nie było w sensie dosłownym, ale rozmowa z jej twórczością, poprzez tworzenie rzeczy podobnych, to co mogła zrobić może ona sama. Takie rozważania pozwalają lepiej zrozumieć twórczość tej artystki, zrozumieć skąd biorą się kolory i formy, dlaczego są właśnie takie, co by było gdyby były inne.

Prosty pejzaż

W rozległych pejzażach widać całe mnóstwo szczegółów. Tu spróbowałem na odwrót posługując się programem do grafiki wektorowej, maksymalnie uprościć pejzaż, jednakże zachowując jego nastrój i oddając poczucie przestrzeni. Upraszczanie form i niuansów kolorów, daje w efekcie grafikę która bardziej jest teraz jako znak pejzażu.
zaletą użycia formatu wektorowego jest to, ze tal powstałe obrazy można powiększać do dowolnych rozmiarów nie tracąc na ostrości.

3 znaczki w kółkach C, P i R

Co oznaczają i jak je napisać w dokumencie tekstowym i na stronie internetowej, wyjaśnienia grafika praktyka.

C w kółku R w kółku P w kółku

Konkurs na projekt butów Dr Martens

Moje buty które zaprojektowałem dla Dr Martens

Pędzelki do Photoshopa

Wspaniały program graficzny Photoshop, umożliwia wprowadzanie własnych końcówek pędzli którymi potem można malować. Daje to dużo efektownych możliwości i powstają przy tym ciekawe grafiki. Jeśli jesteś użytkownikiem tego programu, możesz sobie pobrać ze strony moje pędzelki (brusches for photoshop) Jeśli nie używasz tego programu, obejrzyj tylko grafiki jakie powstały.

Zobasz inne pędzelki i style do Photoshopa (more brushes)