Grafik - Projektuje okładki płyt digipacki

płyta: DDeep In Time - space rock

zespół: Piglets DDeep ForestPośród dziesiątek projektów płyt w mym doświadczeniu zawodowym, tą będę wyróżniał jako niezwykle przyjemną w pracy, co się przekłada na kreatywną. Tu zasługa niezwykłych ludzi Moniki Paluch-Ferszt i Adama "Multi" Palucha. To płyta debiutancka, więc gdy zaczęliśmy rozmawiać to nie było jeszcze nagranych utworów i nie mogłem więc wiedzieć do jakiej muzyki ta okładka. Tylko ogólne pojecie "space rock" i jakieś tam próbki. To jest ryzyko czy ja chcę z nimi współpracować. Ale pierwsze rozmowy przekonały mnie, już wiedziałem,ze mam do czynienia z ludźmi mądrymi, kreatywnymi i emanującymi dobrą energią.


Dalej jednak nie było prosto, przekazano mi że postać tytułowego prosiaczka ma nawiązywać do książki Gieorgija Judina "Zielony prosiaczek z guziczkiem w nosku ". Zacząłem rozważać jak połączyć space rock ze świnką z dziecięcej książeczki. Woda i ogień, świnka jest naiwna i się jąka (stąd podwójne DD w tytule [to nie literówka]) ale nie może to być naiwny rysunek jak dla dzieci. Takie problemy rozwiązuje rysując jeden rysunek, drugi, dziesiąty (biegałem też do sklepu papierniczego by kupić plastelinę i w ten sposób szukać właściwej formy). Na szczęście twórcy artystycznego zamierzenia Piglets DDeep Forest Monika i Adam życzliwie podchodzą do moich prób, dają mi dużo swobody, a to uskrzydla. Bardzo cieszę się, że mogłem pracować przy tej płycie, poznać tak niezwykle zdolne osoby i jestem zadowolony z rezultatu - pięknej płyty CD.

projekt grafiki na płycie CD

O płycie

Do płyty załączony jest przewodnik po płycie.

Chcesz wiedzieć jak działa elektrownia jądrowa śpiewająco? Wystarczy że posłuchasz piosenki: „My Energy Transformation”! Jakie paliwo jądrowe jest potrzebne do procesu rozszczepienia jądrowego? Dowiesz się po wysłuchaniu: „More Nuclear Fuel” a jeśli chcesz wiedzieć do czego w reaktorze jądrowym służy moderator i jakie materiały mogą być moderatorami – wysłuchaj: „I Need Moderator!” Piosenki: „Nuclear Startup” oraz „Nuclear Fission Process” wprowadzą Cię w klimat reaktora jądrowego :) Utwór: „My Journey into Space” opowie o powstaniu i funkcjonowaniu Wszechświata. W klimaty Kosmosu jeszcze bardziej wprowadzi Cię piosenka: „Dark Quark of Space”. W chłodne, ponure dni polecamy utwór: „I'll Keep You Warm”. Jeśli chcesz zapamiętać nazwę Naszego zespołu oraz tytuł płyty, posłuchaj bajkowego „Bonusa”, natomiast „Intro” opowie jak główny bohater z Naszej pierwszej płyty „Mały Kwark Energii” spotyka Naszego Prosiaczka :)

projekt grafiki płyty digipack

Monika Paluch-Ferszt - wokale, theremin, teksty;
Adam "Multi" Paluch - gitary, basy, klawisze, ukulele, perkusja (piosenka 1 i 10), perkusjonalia, muzyka, aranżacje;
Kamil Roloff - gitary, realizacja.
Sławek "Sowa" Puchała - perkusja, perkusjonalia.
Nagrania zrealizowano w Narocz Studio, Warszawa.
Produkcja: Kamil Roloff & Piglets DDeep Forest.

projekt płyty digipack

Teraz gdy już dostałem krążek płyty (z autografem) muszę przyznać, że muzyka mi się podoba. Bałem się, że tam będzie za dużo elektroniki, a jest przewaga instrumentów akustycznych i głosu, to moim zdaniem duży plus. Kocham tu i gitarę i perkusję. Jak to space rock, to tego space - przestrzeni dużo w tych dźwiękach i muzyka swobodnie płynie przez galaktyki. Debiut wokalny pani Moniki wymiata, bardzo ładny dźwięk i ładnie wchodzi w instrumenty. Osobne wyróżnienie za dykcję, z tym w dzisiejszych czasach na estradzie porażka, a można jak widać (słychać).

Też możesz posłuchać bandcamp.com